Ja tenim el segell de Balanç social!

Ja tenim el segell de Balanç social!

Som una de les 122 entitats que aquest any ha fet el Balanç Social promogut per la Xarxa d'Economia Solidària.

Un any més, el Servei Civil Internacional de Catalunya hem fet el balanç social. Aquesta eina, promoguda per la XES (Xarxa d'Economia Solidària) de la qual formem part, serveix per avaluar la nostra entitat en termes de democràcia, igualtat, compromís ambiental i social, qualitat laboral i de voluntariat.

Per Balanç Social entenem un document on descrivim i mesurem les aportacions socials, laborals, professionals i ecològiques, fetes per una organització al llarg d'un exercici. En altres països del món, la confecció i publicació de balanços socials, complementaris als comptables, està més estesa, tot i ser igualment minoritària.

Pots trobar aquí la llista completa d'entitats que han fet el balanç social. 

Si vols saber més sobre la nostra entitat podeu visitar el nostre estand durant la Fira d'Economia Solidària que tindrà lloc al mes d'Octubre a Barcelona 
.